Tekne Turu

Anasayfa / Tekne Turu

Türkiye’nin güneyinde tatil denildiği zaman akla gelen ilk yer hiç kuşkusuz ki Antalya olmaktadır. Hemen hemen her ilçe ve beldesi ile her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan bu güzide kentin en ön plana çıkan bölgelerinden biri de pek tabî Alanya’dır. Merkezi konumu, tarihi, eşsiz plajları ve doğal güzellikleri ile özellikle yaz dönemlerinde yoğun ilgi gören bu bölgede tatil yapmak isteyenler için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Bu alternatiflerin içerisinde en çok rağbet gören etkinlik ise tekne turları olmaktadır.

Alanya’da bir yaz tatili planlıyorsanız Livane Apart Otel olarak size güzel bir haberimiz var. Tatil boyunca hiçbir ekstra iş ile uğraşmamanız için elimizden gelenin en iyisini yapıyor ve sizleri tur şirketi arama yükünden kurtarıyoruz. Otelimizde gerçekleştireceğiniz çok kısa bir rezervasyon işleminin ardından her gün periyodik olarak düzenlenen tekne turlarına dahil olabiliyorsunuz.Böylelikle hem tatilinizi bir arayış ile bölmüyor hem de bulunduğunuz yerden bu organizasyonu gerçekleştirebilmek için ayrılmış olmuyorsunuz.

Tekne turu profesyonel tur şirketi tarafından hafta içi & hafta sonu her gün düzenlenmektedir. Sabah erken saatlerde başlamakta ve tüm gün devam etmektedir. Bu nedenle program yaparken tekne turu için bir gününüzü ayırmanızı öneririz.

Akdeniz’in benzersiz maviliği içerisinde günün erken saatlerinde çıkacağınız bu tur, tatilinizin belki de en unutulmaz günü olabilir. Alanya bölgesindeki birçok müthiş doğal güzellik ile plajları ziyaret edeceğiniz bu tur ile günün nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

İskeleden ayrılan teknenin gün boyunca ziyaret edeceği yerler ile güzergah sizlerle turun başladığı esnada paylaşılmaktadır. Bu eğlence dolu keyifli günü ölümsüzleştirmek için dilediğiniz yerlerde fotoğraf çekimi yapabilir ve anılarınızı somut olarak da belleğinize kayıt edebilirsiniz.

Tekne içerisinde kahvaltı servisi ile başlayan ve tur sonuna kadar devam eden yiyecek & içecek servisi bulunmaktadır. Bu nedenle gelirken yanınıza almanız gereken şeyler oldukça kısıtlı ve bellidir. Yedek mayo, bikini, deniz havlusu, güneş kremi, koruyucu diğer materyaller ve bir güneş gözlüğü size yeterli olacaktır. Gün boyunca dilediğiniz zaman tekne içerisindeki profesyonel ekipten yeme konusunda destek alabilirsiniz.

Tur boyunca gerekli güvenlik tedbirleri ilgili ekip tarafından alınacak ve sizlere yönlendirmeler yapılacaktır. Ancak tur öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Tekne çalışır durumdayken denize atlanmamalıdır.
  • Kaptanın direktif ve uyarıları dikkate alınmalıdır.
  • Halatlara, pervanelere ve zemin kapılarına temas edilmemelidir.
  • Tur boyunca tekne hareket halindeyken tütün mamulleri kullanmaktan kaçınınız. Rüzgar etkisiyle oluşabilecek yangın riskini her zaman göz önünde bulundurunuz.

Tur tekneleri ortalama büyüklük ve kapasiteye sahiptir. Bu sayede çok kalabalık bir ortamda olmayacak, kendinize yer bulma sorunu ile karşılaşmayacaksınız. Otel politikası gereği tüm misafirlerin aile üyeleri olması dolayısı ile de tur boyunca nezih konuklarla birlikte eğlenecek ve belki de yeni tatil arkadaşlıklarına yelken açacaksınız. Ayrıca; bu günü birlik turdan memnun kalmanız durumunda yine aynı tur şirketinden bir sonraki tatilinizde mavi yolculuk için de destek alabilir ve ilerideki tatillerinizi şimdiden planlayabilirsiniz.

Günlük hayatın yoğun temposunda kısıtlı bir zaman dilimi ayarlayarak kendinizi ödüllendirmiş olduğunuz bu tatilinizde her gün ayrı bir rota oluşturup organizasyon yapma durumunda kalmayacak ve bu tekne turu sayesinde bir gün içerisinde hiç yorulmadan Alanya bölgesindeki birçok koy ve saklı güzelliği ziyaret ederek görmüş olacaksınız. Farklı koylardaki yüzme deneyimleri sizin için bu tatili daha özel kılacaktır. Size düşen ise hem tatilinizin hem de bu müthiş tekne turunun tadını çıkartmaktır.