Rafting

Anasayfa / Rafting

Ülkemizin sahip olduğu tabiat güzelliklerinin doğal getirileri saymakla bitmez. Bu güzelliklerden faydalanmak ve yoğun yaşam temposundan bir nebze olsun uzaklaşmak için ilk tercihimiz genellikle buraları ziyaret etmek olmaktadır. Üç tarafı denizle çevrili olan ülkemizde bu güzellikleri yoğun olarak gördüğümüz bölge hiç kuşkusuz ki Akdeniz bölgesidir. Akdeniz denildiği zaman da akıllara tabii ki Antalya gelmektedir. Antalya’nın ve özellikle de Alanya’nın içerisinde barındırdığı birbirinden farklı birçok lokasyon, hem yerli hem de yabancı turistler için muhteşem yaz tatillerinin vazgeçilmezi olmuştur.

Alanya’nın merkezinde bulunan, merkezi konumu ve yalnızca aile profilini misafir etmesi ile herkesin büyük beğenisini toplayan Livane Apart Otel de her mevsim ziyaretçilerini bu güzellikler ile buluşturmak ve onlara benzersiz bir tatil deneyimi yaşatmak için tam 17 yıldır bu alanda faaliyet göstermektedir.

Otelimizin misafirlerinin tatillerini dopdolu bir şekilde geçirmelerini sağlamak için her zaman var gücümüz ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu nedenle yalnızca bir otelcilik anlayışı değil aynı zamanda farklı etkinliklerin organize edilmesini de kendimize görev bellemekteyiz. Bu farklı etkinliklerden de en dikkat çekeni hiç şüphesiz ki rafting olmaktadır.

Coğrafi özellikleri gereği içerisinde barındırdığı birçok alan ile raftinge oldukça elverişli bir bölge olan Alanya’ya gelen turistlerin rafting deneyimi yaşamadan tatillerini sonlandırmaları düşünülemez. Bu nedenle onların tatillerini benzersiz kılmak için rafting etkinliğini her gün düzenlemekteyiz. Bu etkinliğe katılmak için misafirlerimizin yapması gereken tek işlem, bir gün öncesinden rafting için rezervasyon kaydı oluşturmaktır.

Uluslararası Rafting Federasyonu (IRF) tarafından akredite edilen profesyonel ekip ile macera ve eğlence dolu unutulmaz bir gün yaşamak için Livane Apart Otel misafiri olmanız yeterlidir. Sabah saatlerinde başlayarak gün boyu devam edecek olan mükemmel rafting deneyimi için sizleri otelden alarak rafting alanına götürecek servisten tutun orada kullanılacak ve ihtiyaç duyulacak tüm ekipmanlara kadar tüm detaylar sizin adınıza düşünülmüştür.

Raftinge başlamadan önce katılımcılardan beklenen bazı şeyler vardır. Kişilerin mümkünse yanlarına mevcut mevsime uygun, özellikle de rahat giysiler alması tavsiye edilmektedir. En önemli nokta tabii ki ayakkabılardır. Rafting boyunca oldukça rahat ve sağlam bir ayakkabı tercih edilmelidir. Islanma olasılığına karşı yedek kıyafet ve ayakkabı almanız faydalıdır. Bu keyifli deneyiminizi kayıt altına almak için fotoğraf makineniz ya da kameranızı da yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Çok dikkatli ve özenli kullanmak koşulu ile bu cihazlar  kabul edilmektedir. Ancak bazı rafting turlarında çekim yasağı olabilmektedir. Bu nedenle bu işi riske atmayarak çekim yapma konusunda profesyonel hizmet almak katılımcılara daha makul gelmektedir.

Doğa sporlarının benzersiz eğlencesini keşfetmek için en ideal turistik bölgelerimizden biri olan Alanya’da bulunan çayların etrafında rafting sonrası yemek keyfi de tarifsiz bir etkinlik olarak misafirlerimizin zihinlerinde yer etmektedir. Kalabalık olmayan faaliyet grupları ile kaynaşmanın ve yeni dostlukların temelinin atıldığı bu tarz etkinlikler için tabii ki de önceliğimiz, etkinlik boyunca tüm katılımcıların güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu spor esnasında özellikle can yeleği ve kaskın ne denli önemli olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle yalnızca akredite edilmiş sporcularımız ve Avrupa standartlarındaki ekipmanlarımız ile rafting yapmanıza olanak tanınmaktadır.

Bunların haricinde rafting anlarınızı daha konforlu ve unutulmaz bir hale getirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz su ayakkabısı, fotoğraf makinesi ve kamera gibi ekstra materyaller de dileyen misafirlerimize ücret karşılığında temin edilebilmektedir. Çok kısa bir eğitimin ardından hemen başlayarak gün boyunca yapacağınız rafting etkinliğinde size şimdiden iyi eğlenceler dileriz.