Jeep Safari

Anasayfa / Jeep Safari

Ülkemizin doğal güzellikler bakımından en zengin bölgelerinden biri tahmin edeceğiniz gibi Antalya’dır. Sıcak iklimi, hem dağlık hem plato alanlarının oluşu ve her mevsim ılık denizi ile yılın her döneminde en gözde turistik bölge olmayı başaran bu şehrin etkinlik bakımından en gelişmiş ve çok yönlü olan kısmı da Alanya’dır. Alanya’da yapılacak bir tatilin içerisinde doğa yürüyüşünden raftinge tarihi gezilerden safari turuna kadar birçok farklı etkinliği rahatlıkla dahil edebilirsiniz.

Özellikle Jeep Safari etkinliği, aksiyon ve adrenalin dolu bir tatil günü geçirmeniz için yapılabilecek olan en keyifli aktivitedir. Off-Road araçlar eşliğinde su savaşlarından tutun ziyaret edilebilecek en mükemmel manzaralara sahip olan çaylarda keyifli sürüşlere kadar birçok farklı etkinlik ile bu tur herkes için büyük bir ayrıcalık olmaktadır. Özellikle de çay boylarında verilen yeme ve yüzme molaları jeep safari turlarını oldukça eğlenceli kılmaktadır. Bilindiği üzere o bölgedeki en popüler çay Dim Çayı’dır. Suyunun soğukluğu ve doğa ile iç içe olmasıyla bilinen bu yerde yapılacak bir yemek molası ile gerçek huzuru bulabilir ve içinde bulunduğunuz stresli dönemden rahatlıkla uzaklaşabilirsiniz. Bu nedenle bu bölge Alanya’yı ziyaret eden hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktasıdır.

Tatil için Alanya’daki Livane Apart Oteli tercih etmeniz için en büyük sebeplerden birisi de bu tür etkinliklerde tüm misafirlerine kolaylık sağlıyor olmasıdır. Otelimizde yaptıracağınız kısa bir rezervasyon işlemi sonrasında farklı bir işleme gerek kalmaksızın kendinizi safari turunda bulacaksınız.

Jeep Safari turu için sabahın erken saatlerinde otelin önünden Jeep araçlar ile alınırsınız. Safari turu boyunca size eşlik edecek tüm sürücüler ve ekip profesyonel görevlilerdir. Her biri gerekli belge, sertifika ve izinlere sahip sahip uzmanlardır. Konuklara tur sonuna değin gerekli tüm konularda destek olmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi güvende hissetmemeniz için hiçbir sebep bulunmamaktadır.

Her birinde profesyonel sürücülerin bulunduğu Jeepler daha önceden belirlenmiş olan rota eşliğinde ilk varış noktasına hareket ederler. Bu noktalar genellikle Alanya’nın en güzel manzarasına sahip yerler olmaktadır. O günkü hava koşulları nedeni ile güzergahta bazı değişiklikler olsa da genellikle tüm safari programlarımız aynı çerçevede başlayıp bitmektedir.

Gidilen ilk nokta ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra manzaranın tadını çıkarmanız için sizlere belirli bir süre verilir. Bu süre içerisinde fotoğraf çekimi yapabilir, kısa yürüyüşler gerçekleştirerek temiz hava ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bu noktadan sonra yeniden Jeeplere binilerek köylere doğru hareket edilir ve gerçek anlamda Off-Road macerası başlamış olur. Tam da bu sırada yapılacak su savaşları çok keyifli olmaktadır. Su savaşı esnasında ıslanma ihtimalinizin yüksek olması sebebi ile telefon ve saat gibi sudan uzak tutmanız gereken eşyalarınızı üzerinizde bulundurmamanızı öneririz. Ayrıca, jeep safari turlarında adrenalinin tavan yaptığı anlar Off-Road kısımları olduğu için kendinizi diğer faaliyetlerle çok fazla yormamanızı da tavsiye etmekteyiz.

Başlangıçta bu turdan dolayı üzerinizde bir gerginlik hissedebilirsiniz. Bu aşamada görevli ekip size gerekli bilgilendirmeyi yapacak ve güvenliğiniz için dikkat etmeniz gereken noktaları teker teker anlatacaktır. Bu nedenle korkmanıza gerek yoktur. Yalnızca eğlencenize odaklandığınız takdirde hayatınız için gerçekten çok farklı bir deneyime imza attığınızı siz de görüyor olacaksınız.

Off-Road kısmının tamamlanmasının akabinde civardaki bölgelere geçiş yapılarak uygun lokasyonlarda mola verilmekte ve yemek ile yüzme faaliyetlerinin ardından safari turu sona ermektedir. Tur sonunda da yine aynı şekilde Jeepler ile otele kadar ulaşımınız sağlanmaktadır.