ALANYA BAHÇELERİ

Anasayfa / Alanyayı Tanıyalım / ALANYA BAHÇELERİ

Alanya denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri de Alanya Bahçeleri olmaktadır. Benzersiz dokusu ve muhteşem aurası ile herkesin beğenisini toplamayı başaran Alanya Bahçeleri yılın her döneminde dünyanın dört bir tarafından misafirlerini ağırlamaktadır. Sahil ile şehir merkezi arasında bulunmasına rağmen huzur dolu olan bu ortamın havasını solumadan Alanya’dan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Bu alanda çok sayıda birbirinden farklı süs havuzu bulunmaktadır. En belirgin özelliklerinden biri de bu havuzlar olan Alanya Bahçeleri’nde havuzların içerisine yerleştirilmiş olan balıklar dikkat çekmektedir. Özellikle çocuklar için oldukça farklı gelen bu mekanda onlara özel dizayn edilen parkların olduğunu da göreceksiniz.

İçerisinde bin bir çeşit meyve ağacının bulunduğu Alanya Bahçeleri’nde dolaşırken birçok farklı koku esansını içinize çekmeye doyamazsınız. Portakaldan limona kadar her yerde karşımıza çıkmayan ve etrafına müthiş bir hava seçen bu ağaçların gölgesinde dinlemenin verdiği huzur her zaman bir başka olmaktadır.

Alanya Bahçeleri’nin içerisinde bulunan ögeler bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Bahçe, mimari açıdan zengin çeşmeleri, her biri başlı başına bir sanat eseri olan heykelleri ve rengarenk çiçek aranjmanları ile de ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatmaktadır. Bu nedenle Alanya’ya gelip buraya uğramadan gitmek çok da tercih edilmemektedir.

Oldukça merkezi bir lokasyonda yer alması sebebiyle talep doğrultusunda bir gezi öncesi ya da sonrası ziyaret edilebileceği gibi tüm gün boyunca sıkılmadan bahçe içerisinde vakit de geçirilebilir. Birçok ünlü plaja ve mağaraya olan yakınlığı sebebiyle de Alanya Bahçeleri ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ancak bahçenin bulunduğu alan yüz ölçümü bakımından geniş bir alan kapladığı için herkes oldukça rahat hareket edebilmektedir. Yoğun tempodan ve stresten uzaklaşmak için mutlaka ziyaret edilmesi gereken konumlardan birisidir.

Alanya Belediyesi yönetimi de Alanya Bahçeleri’nin ne kadar değerli olduğunun bilincindedir ve bu doğrultuda hareket etmektedir. Bahçeye devamlı olarak düzenleme peyzaj ve düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca çok yoğun bir ilgi görmesine rağmen bahçenin çevre temizliği kusursuz düzeydedir.

Ayrıca; bu alanda özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yine Belediye tarafından düzenlenen çok çeşitli etkinlikler ve workshoplar da olmaktadır. Ağırlıklı olarak çocuklara yönelik düzenlenen bu etkinliklere katılım ücretsiz olup yetişkinler için de ayrıca belirli alanlar ayrılmaktadır. Bununla birlikte hem büyükler hem de çocuklar için organize edilen sanatsal faaliyetler en çok ilgi gören etkinlikler olarak Alanya Bahçeleri’nin ününü daha geniş kitlelere yaymasını sağlamaktadır.

Tarihi yer ve eserleri ile plajları, mağaraları, köşkleri, müzeleri, camileri, kiliseleri, medreseleri, antik alanları, doğal güzellikleri, kendi tarihi dokusuna ait eski evleri ile dolu, her bir metrekaresi görülmeye değer olan müstesna bölgemiz Akdeniz’in incisi Alanya’nın tadını sonuna kadar çıkarmanız için davetlisiniz. Tüm bu yerleri gezerken Antalya Bahçeleri’nde de yorgunluğunuzu ve stresinizi atmayı unutmayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir